Stroj, který nepracuje, jak má je pouze ke zlosti. Takovou věc lze pak řešit několika způsoby. Hned ten první je nejrychlejší, ale drobátko náročný na peníze. Tento způsob používají lidé prchliví, nervózní a vzteklí. Vezmou kladivo a z počítače během pěti minut, nebo jak dlouho je ten vztek drží, udělají hromádku šrotu. Ti slušní to pak hodí do elektroodpadu, ti druzí do směsného. Pak si jdou koupit nový počítač. Někteří tito lidé rozbijí pouze klávesnici nebo myš Znám pána, který má ve skříni zásobu klávesnic i myší a rekord v době nerozbití jedné z věcí je tuším kolem dvou týdnů.
Další možnost je pokusit se odstranit závadu sám. To je velice dobrý nápad. Proto si připravte kleště, šroubovák a kladivo. Otevřete PC, pokud to někde nejde urazte spoj kladivem a šroubovákem dloubejte do jednotlivých částí. Nesmíte však vytáhnou hlavní kabel, vše musí být pod proudem. Pokud to někde nějak zajiskří, nebo někde něco shoří, měla by být závada odstraněna. Zase to celé uzavřete, to, co jste urazili kladívkem přitlučte zpátky hřebíky a oprava je hotova. Nestává se to, ale kdyby přece jen se to stalo, že by přístroj i po tomto odborném zásahu nefungoval, máte dvě možnosti.
Použít ten první, výše popsaný postup, nebo dát stroj do opravny. Předpoklad je samozřejmě ten, že jste tu operaci s přístrojem v zásuvce přežili. Způsob poslední je hloupý a dělají to jen neznalí lidé, takoví, kteří neumí opravit nic. Tito uživatelé při poruše počítač vypnou ze zásuvky a napíši na papírek co zrovna dělali. Celé to pak zabalí do deky a se vším příslušenstvím zavezou do nejbližší opravny. Do deky to balí proto, že otřesy stroji moc neprospívají. Nuže, máte zde tři postupy, jak reagovat na závadu v PC. Sami si musíte vybrat kterou použijete. A na závěr, zkuste vytáhnout přívodná kabel a vyzkoušejte jiný. Nevěřili byste kolik jsem měla v opravě strojů, kde byl pouze vadný kabel.