Brambory patří k nejvíce oblíbeným a také často pěstovaným druhům zeleniny. Rostou totiž skoro všude, vzejdou vám na kompostu stejně jako na zanedbané ornici, a pochopitelně tam, kde je lépe vyhnojená a prokypřená půda, budou obsahovat více živin. K zasazení menšího políčka o rozměrech padesát krát sto metrů vystačíte jen s několika pytli sadbových kusů a můžete tu očekávat sklizeň přibližně desetinásobně větší. Z tohoto důvodu si také brambory pěstuje mnoho rodin na vlastním pozemku, a mají-li možnost mít je kde uskladnit v chladném sklepě, nebude nutné je nakupovat za drahé peníze v supermarketech. Navíc na kvalitu zeminy dohlédnete a nebudete ji hnojit chemickými hnojivy a plodiny ošetřovat pesticidy.
Na co však nesmíte zapomínat, jsou vhodné skladovací nádoby. Uvědomte si, že v dřevěných bedýnkách se budou brambory více kazit, bude se tu lépe držet plíseň a hniloba a bude také problém je vyčistit. Mnohem lepší volbou, nežli je dřevo, je plastová bedna velká.
Plastové bedny jsou opatřeny zářezy, aby do sebe lépe zapadaly, a byly stabilní jak ve skladu, tak i při transportu, pokud například úrodu převážíte k prodeji do tržnice. Každá plastová bedna má dvě boční ucha a snadno se s ní manipuluje a není pak problém vyskládat ovoce a zeleninu do více pater několika beden položených na sebe. Díky zářezům se nestane, jako u dřevěných přepravek, že by se vám vyskládaný stoh zřítil.
Do plastových beden velkých lze ukládat jakékoli sklizené zemědělské komodity, je to univerzální přepravka ze zdravotně nezávadného polypropylenu, a mohou se v ní skladovat a přepravovat jablka, švestky, hrušky, papriky, rajčata, dýně, melouny, meruňky, ořechy a třeba i luštěniny. Některé přepravky jsou perforované, jiné bez perforace a zhotovují se v několika základních barevných modifikacích, tím pádem snadno rozlišíte i bez nutnosti značení, v jakých bednách se nachází určité plodiny.