Kempování v přírodě má v naší zemi bohatou tradici. Zřejmě to souvisí s obdobím socialismu, kdy neměli lidé tolik možností cestovat za hranice republiky, a tak se snažili vytvořit si potřebné zázemí pro rekreaci v tuzemsku. Být v autokempu přinášelo navíc další výhody, například levné ubytování, nezávislost na hotelích a penzionech a silnější přímý kontakt s přírodou kolem sebe. Stačilo ráno vylézt ze stanu nebo z dřevěné chatky, protáhnout ruce, zacvičit si a jít si zaplavat do řeky nebo na přehradu, která byla odsud vzdálena jen pár desítek metrů.
Některá místa ke kempování si udržela svou atraktivitu dodnes. Patří sem i jedno méně známé místo, ovšem velmi půvabné a malebné. Jsou to peřeje Stvořidla na Sázavě, kde se dá kempovat přímo u řeky na vyhrazeném prostoru.
Balení věcí pro odjezd na dovolenou v autokempu je již činnost, na kterou se těší nejeden z vás, máte dovolenou před sebou a vnímáte ji jako něco, co si doopravdy zasloužíte, a tak se také snažíte sbalit s sebou vše, co vám poskytne co největší pohodu a klid. Neměli byste ovšem zapomenout na kanystr na vodu s kovovým kohoutkem. Je tu nepostradatelný pro každodenní využití pro přípravu nápojů a jídel i pro hygienické účely. Kovový kohoutek vám usnadní manipulaci s vodou, je to celkem logické, protože voda tu odtéká tak, jako doma v bytě z vodovodní baterie, zatímco bez kohoutku musíte neustále kanystr zvedat, vodu nalévat do vhodné nádoby, což zbytečně komplikuje situaci.
Hygiena – kanystry na vodu jsou sice perfektní pomocníci, ale uvědomte si, že je zapotřebí udržovat je v čistotě, jinak se uvnitř budou tvořit řasy a budou se tu rozmnožovat sinice a jiné bakterie. Proto také vždy po použití a vyčištění nechte kanystr vyschnout a nezakrývejte otvor na doplňování vody. Neriskujte kontaminaci vody, zbytečně by vám to pokazilo váš dovolenkový pobyt.